Karuzela do łóżeczka, czyli nauka przez zabawę?>

W dzisiejszych czasach osoby zajmujące się projektowaniem zabawek starają się, aby ich produkty były jak najlepiej dopasowane do wieku dziecka, oraz umożliwiały bobasowi naukę przez zabawę. Rozwój techniki oraz badania prowadzone nad rozwojem niemowląt umożliwiają producentom zabawek tworzenie karuzel do łóżeczek, które nie tylko ułatwiają dzieciom zasypianie, ale także stymulują ich prawidłowy rozwój już od pierwszych dni życia.

Karuzele dla niemowląt to akcesoria, które nie tylko ułatwiają dzieciom szybkie zasypianie, ale także budzą ich zainteresowanie. Dzieje się to dzięki temu, że karuzela do łóżeczka posiada kolorowe obracające się nad głową dziecka figurki, które zachęcają dziecko do rozwijania odruchu chwytania i sięgania. Poza tym niemowlę zwraca uwagę na poruszających się w rytm melodii figurki i skupia na nich swój wzrok, co pozwala mu już od pierwszych tygodni trenować koncentrację.

Wiele nowoczesnych karuzel do łóżeczka posiada również wbudowany projektor, który pozwala na wyświetlanie na suficie pięknych świetlnych symulacji rozgwieżdżonego nieba. Funkcja ta umożliwia oświetlenie pokoju łagodnym światłem, co pozwala ukoić dziecko przed snem i stanowi doskonałą alternatywę dla lampek nocnych.
Tags: