Kostka Rubika – zabawka dla kreatywnych dzieci?>

Dzieciństwo to ważny okres w życiu każdego człowieka. Wbrew pozorom nie jest to tylko czas beztroskiej zabawy, ale również – intensywnej nauki. Nawet kilkumiesięczne dziecko bawiąc się, przyswaja nowe umiejętności i czyni obserwacje dotyczące otaczającego je świata. Ważne jest, żeby podsuwać dzieciom takie zabawki, które i sprawią im frajdę, i pomogą im odkrywać świat i przyswajać nowe wiadomości.

Kostka Rubika, czyli prosty przepis na wzmocnienie kreatywności i wykształcenie umiejętności logicznego myślenia u dziecka

Jeżeli szukamy zabawki, która będzie doskonałym stymulatorem dla mózgu naszego malucha, świetną opcją może się okazać kostka Rubika. Ta prosta zabawka, którą sami bawiliśmy się jako dzieci, nie tylko nigdy się nie nudzi, ale także jest niezastąpiona, jeśli chodzi o zmuszanie malucha do kombinowania i szukania poprawnego rozwiązania metodą prób i błędów. 2x2 Rubika Kostka dla dzieci to coś, co dostaniemy w niemalże każdym sklepie – nasza pociecha będzie nią zachwycona. Układanie kostki to duże wyzwanie dla dziecięcego mózgu – w trakcie zabawy ten jest mocno stymulowany, dziecko rozwija umiejętność logicznego myślenia, musi wykazać się twórczym myśleniem, ma szansę wykazać się pomysłowością.

Tags: