Zalety, jakie niosą ze sobą gry planszowe?>

W erze tabletów i smartfonów nasze pociechy coraz rzadziej sięgają po gry planszowe. Warto to zmienić, takie gry mają bardzo dobry wpływ na umysł dziecka, a także jego stosunki z najbliższymi i z przyjaciółmi. Zamiast oglądać z rodziną telewizję lepiej spędzić czas nad ciekawą grą planszową dla dzieci, która ma tą zaletę, że potrafi zbliżać do siebie ludzi. Podczas takiej zabawy z rodzicem, dziecko będzie miało wrażenie, że to jemu poświęca się całą uwagę. To także doskonała okazja do rozmów, do tego, by przekonać się, jakie są mocne strony dziecka, a z czym radzi sobie ono gorzej.

Gra planszowa dla dzieci pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny malucha ‒ poszerza jego zasób słów i rozwija zdolność liczenia. Dzięki niej dziecko uczy się planowania i logicznego myślenia, w trakcie gry musi zastanawiać się nad strategią albo próbować przewidzieć ruch przeciwnika. Wpływają one także na myślenie abstrakcyjne ‒ rozwijają wyobraźnię oraz pomysłowość.

Ponadto, gry planszowe dla dzieci wspomagają rozwój zdolności interpersonalnych. Uczą rywalizować z innymi, ale także współpracować. Nasze dziecko ma dzięki nim szansę doświadczyć zarówno uczucia porażki, jak i zwycięstwa i nauczyć się sobie z nimi radzić. Z pewnością przyniesie to później pozytywne rezultaty w jego dorosłym życiu.

Tags: