W co warto bawić się z dziećmi??>

Dzieci to bardzo wymagający ludzie i trudno je zaciekawić czymś na dłużej. Często kiedy maluch nawet skupi na czymś uwagę, szybko ją traci. Zadaniem rodzica jest wymyślać takie zadania, które nie tylko zajmą ich dziecko, ale również pozwolą maluchowi rozwinąć skrzydła. Nie ma bowiem nic lepszego, niż nauka poprzez zabawę. Jakie gry i zabawki najlepiej wprowadzać dziecku, aby zaszczepić w nim chęć do nauki i odkrywania świata?

Zabawki własnej roboty

Nie tak bardzo nie rozwija kreatywności, jak samodzielne wykonanie zabawek przez dziecko. Nie tylko dajemy mu szansę wymyślenia czym chciałoby i mogłoby się bawić, ale również pokazujemy, że nie zawsze trzeba mieć najdroższe zabawki i wystarczy trochę pogłówkować,a można wyczarować coś niepowtarzalnego z rolki po papierze toaletowym lub z plastikowego kubeczka. Dziecko wykonując zabawkę ma też okazję rozwijać zdolności manualne.

Zabawki, w które warto zainwestować

Na rynku jest wiele zabawek, które pozwolą świetnie się bawić, ale także będą uczyć czegoś nasze dziecko. Dobrym przykładem są tu gry pamięciowe. Gra pamięciowa pozwala na wyćwiczenie umiejętności kojarzenia faktów i rozwój pamięci. Szczególnie szybko dziecko będzie zapamiętywać takie karty, na których znajdują się rysunki z czymś, co zna, na przykład ze zwierzakami lub postaciami z bajek. Popularne gry tego typu to na przykład gra memory moi przyjaciele Tygrys i Kubuś.
Tags: