Idealny prezent dla dziewczynki?>

Przyjęło się, że jeśli idziemy do kogoś w gości, kto ma dzieci, wypada coś kupić maluchowi. Oczywiście prezent jest też niezbędny, jeśli jesteśmy zaproszeni na urodziny lub imieniny małego solenizanta. Co jeśli jest on dziewczynką? Co możemy jej sprezentować, aby nie zawieść oczekiwań?

Zapytaj rodziców

W pierwszej kolejności warto podpytać rodziców, o czym ich córka marzy lub o czym ostatnio wspominała. Może na przykład ostatnio nie mogła oderwać wzroku od bębenka Fisher Price, który zobaczyła u koleżanki? Dobrym patentem jest zabranie dziecka do sklepu i spytanie, co najbardziej jej się podoba. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że może ona wybrać coś drogiego i ciężko nam będzie odmówić, jeśli obiecamy, że dostanie każdą rzecz, która wpadnie w jej ręce. Dlatego przed wejściem do sklepu warto ustalić zasady, do jakiej kwoty prezent wybieramy.

Wybierz coś uniwersalnego

Jeżeli rodzice nie będą chcieli nam pomóc, bo być może będą mieli czasu, aby pójść z dzieckiem do sklepu lub też sami nie mogą się zdecydować, co kupić córce, warto kupić coś uniwersalnego. Każda dziewczyna będzie prawdopodobnie cieszyć się z lalki, zamku dla księżniczek, czy klocków przeznaczonych dla małych kobietek.

Kieruj się zainteresowaniami

Jeżeli znasz dobrze dziecko, które chcesz obdarować, możesz kupić coś, co będzie zgodne z jego zainteresowaniami. Jeżeli na przykład lubi muzykę, możesz kupić jakiś instrument, przykładowo bębenek Fisher Price.

Tags: