Strach i dzieci?>

Od dawien dawna wiadomo, że dzieci zwyczajnie lubią się bać. O ile, oczywiście, strach ten nie przekracza ich wewnętrznych granic komfortu. Opowieści o duchach, upiorach i wampirach wiodą prym przy każdym dziecięcym spotkaniu przy ognisku, na obozach i koloniach. Dzieci mają bardzo bujną wyobraźnię, a wyobraźnia połączona ze strasznymi opowieściami, gwarantuje niezapomniany dreszczyk emocji. Czyli coś, co dzieci bardzo lubią. Nie tylko dzieci, zresztą. Również dorośli lubią zanurzyć się w fikcyjnym świecie horroru.


Oswój strach

Oczywiście straszne opowieści i filmy-straszaki dla dzieci znacznie różnią się od tych, które przeznaczone są już dla osób dorosłych. Nic w tym dziwnego - w końcu dzieci mają całkiem inną wrażliwość i wystarczy im mniejsza ilość bodźców. Nie znaczy to, że nie można ich wprowadzać w świat horroru i kultowych dla tego gatunku postaci, jak na przykład hrabia Dracula.

Strasznie fajna zabawa

Monster High Upiorki Rządzą to tytuł filmu na DVD, puzzli oraz seria powiązanych z filmem zabawek ze świata Monster High. Jeśli chodzi o puzzle to Legolas.pl księgarnia internetowa oferuje je za świetną cenę. Jakiego świata? Świata, w którym potomkowie mumii, zombie, wilkołaków, a nawet samego Draculi tworzą zgraną paczkę przyjaciół. Ze światem Monster High, ze światem wykreowanym w Upiorki rządzą, wejście w świat popkultury będzie łatwe.

Tags: