Jaka pościel dla dziecka? Jak o nią dbać??>

Zarówno bardzo małe dzieci, jak i te nieco starsze potrzebują odpowiedniej pościeli. Oczywiście, wraz z wiekiem potrzeby się zmieniają. I tak niemowlakom potrzebna jest miękka i ciepła pościel dziecięca w dwóch wyraźnych kolorach, natomiast starsze dzieci będą zadowolone z pościeli z różnymi bajkowymi i filmowymi postaciami.

Przede wszystkim jednak dziecięca pościel ze sklepu Trilli powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów. Tutaj największą popularnością cieszy się oczywiście bawełna, która jest najbardziej naturalna i polecana zarówno najmłodszym, jak i starszym dzieciom. Dla alergików świetnie sprawdzi się także pościel dla dzieci wykonana z lnu lub bambusa.

Niezwykle ważna jest również prawidłowa pielęgnacja pościeli dla dzieci. Większość rodziców oraz ekspertów uważa, że pościel dziecięca powinna zostać wyprana przed pierwszym użyciem. Ma to na celu zabicie zarazków i drobnoustrojów.

Istotną kwestią jest także to, jak często zmieniać pościel. Warto pamiętać, że dziecięca pościel powinna być zmieniana co najmniej raz na dwa tygodniu, choć w przypadku niemowlaków zaleca się raz na tydzień. Istotne jest także to, aby prać ją w wysokiej temperaturze, gdyż pozwala ona na zabicie niebezpiecznych dla dziecka bakterii.
Tags: