Zabawa w dzieciństwie a prawidłowy rozwój?>

Obecnie kupić możemy dziesiątki różnorodnych gier dla dzieci. Niestety, nie wszystkie z tych gier w jakikolwiek sposób stymulują rozwój dzieci. Warto wybierać takie, które będą to robiły.

Najważniejsza funkcja gier

W różnego rodzaj ugry na spostrzegawczość ,czy tez gry zręcznościowe dzieci bawią się zwykle od najmłodszych lat. Jeśli korzystają z gier, które faktycznie wymagają od nich jakiegokolwiek wysiłku umysłowego, niewątpliwie bardzo na tym skorzystają. Okazuje się, że to, w jaki sposób bawią się małe dzieci, a także z jakich gier korzystają ma wpływ na to, jak radzą sobie w szkole. Nic w tym dziwnego, gdyż przecież ćwiczenie spostrzegawczości, jakie zapewnia między innymi gra Dobble poprawia ogólne umiejętności poznawcze dzieci, dzięki czemu znacznie szybciej przyswajają one informacje.

Zabawa z rówieśnikami czy z dziećmi?

Niewątpliwie, każde dziecko powinno spędzać czas z rówieśnikami. Pozwala to przede wszystkim na rozwój umiejętności społecznych. Tym nie mniej, bardzo istotny jest także regularny kontakt z rodzicem. Dziecko czuje, że ma oparcie w rodzicach, jeśli poświęcają mu oni wiele czasu. Ponadto, dorośli zdają się lepiej stymulować rozwój dzieci podczas zabawy niż ich rówieśnicy
Tags: