Jakie są zalety i wady klocków LEGO??>

Klocki LEGO cieszą się olbrzymią popularnością praktycznie na całym świecie i w każdym profesjonalnym sklepie z zabawkami można znaleźć różnorodne zestawy klocków LEGO dla dzieci w każdym wieku. Trudno jednak o zabawkę idealną, która posiadałaby wyłącznie same zalety. LEGO klocki dla dzieci posiadają bardzo wiele zalet, ale mają również kilka wad, o których należy pamiętać.

Jakie zalety klocków LEGO?

Największą zaletą klocków jest bardzo szeroki wybór zestawów w poszczególnych seriach, dzięki czemu można bez żadnego większego problemu dopasować dane pakiety nie tylko do wieku, ale również do zainteresowań dzieci. Dużym plusem klocków jest także to, że w całości wykonane są bardzo starannie. LEGO klocki dla dzieci zaprojektowane zostały w taki sposób, aby umożliwiały każdemu dziecku konstruowanie dowolnych obiektów. Pamiętać należy również i o tym, że LEGO to nie tylko klocki, ale również ciekawe filmy, książeczki i gry. 

Czy klocki LEGO mają wady?

Dla wielu osób największą wadą LEGO są oczywiście wysokie ceny, zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę największe zestawy. LEGO klocki są bardzo małe, dlatego też lubią się gubić na podłodze, a jak powszechnie wiadomo nadepnięcie gołą stopą na klocek nie należy do najprzyjemniejszych doznań.

Tags: