Co kupić niemowlakowi na początek??>

Kupno odpowiedniej wyprawki to nie lada wyzwanie. Sklepy zasypują przyszłych rodziców mnóstwem akcesoriów, które jednak często się nie przydają. Jak więc skompletować dobrą wyprawkę? Co powinna ona zawierać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Oto kilka przydatnych wskazówek. 

1. Tylko to, co naprawdę się przyda

Rodzice przed przystąpieniem do zakupów, powinni usiąść wygodnie na kanapie i dokładnie przemyśleć zakup rzeczy dla malucha. Są akcesoria, które tworzą tzw. niezbędnik noworodka czyli wszystko to, co absolutnie należy kupić przed pojawieniem się dziecka na świecie. W skład wchodzi: komplet ubranek (minimum 7 zestawów na zmianę), łóżeczko (by maluch miał własne miejsce), miejsce do przewijania (wygodny do pielęgnacji i przebierania), wanienka (sprawdzi się bardzo długo podczas kąpieli), rożek niemowlęcy (do przenoszenia i otulania dziecka - sprawdź aktualną ofertę: https://www.trilli.pl/rozki-niemowlece-c-10_17.html) oraz wózek (na spacery).

2. Postaw na jakość, nie na cenę

Niektórzy rodzice uważają, że zakup dobrych akcesoriów zależy od ich ceny. Kupują to, co jest najdroższe, uważając iż będzie to najlepsze dla ich pociechy. To zdecydowanie błędna teoria. Warto więc zainwestować w dobre produkty, które wykonane są z solidnych i pozwalających skórze dziecka oddychać materiałów. Takie przedmioty dla malucha powinny być miękkie, lekkie, elastyczne i zdrowe. I nie zawsze muszą kosztować fortunę. 

3. Wygląd wizualny 

Mamy uwielbiają komplety. Zestawy są również tańsze niż pojedyncze sztuki. Warto więc kupić np. rożek niemowlęcy w zestawie z kołderką i poduszeczką. Można również też kupić komplet ubranek w zestawie dla noworodka. Dobrym pomysłem, jest również kupowanie wyprawki na promocjach i wyprzedażach, na których to można znaleźć asortyment dziecięcy przeceniony nawet o 50%.

Tags: