Polskie gry planszowe UK - edukacyjna wartość dla najmłodszych?>

Nietrudno zauważyć, że niektóre z dostępnych w UK gier planszowych, skupiają się przede wszystkim na walorach poznawczych i edukacyjnych. Co ciekawe, wśród wielu dostępnych pozycji pojawiły się i takie, które pomagają w "przetrwaniu" pierwszych miesięcy na emigracji.

Żegnaj Polsko, witaj UK!

Niektóre gry planszowe UK skoncentrowane są na zabytkach największych, brytyjskich miast (w tym oczywiście Londynu). Inne z kolei pomagają zaznajomić się z angielską kulturą, poznać tutejszych sąsiadów i zapoznać się z ich językiem. Często bowiem polskie gry planszowe ukierunkowują się na edukacji w ramach języka angielskiego. Co ciekawe - niektóre z nich wyprodukowane są na obszarze Polski i dostosowane do potrzeb tutejszej Polonii.

Polska racja bytu

Żeby było ciekawiej, sporo polskich gier planszowych w UK edukuje również w kwestii rodzimej kultury polskiej. Jest to zresztą bardzo pożądane zjawisko, gdyż nikt nie kwestionuje tego, jak ważna w życiu emigranta jest świadomość jego narodowych korzeniu. Dostępne na tutejszym rynku planszówki nie edukują nikogo "na siłę", lecz skupiają się na jasnym przedstawieniu wszystkich faktów, oczywiście w przyjazny dla dzieci sposób.

Podsumowanie

Nietrudno oprzeć się wrażeniu, że polscy producenci gier planszowych z przeznaczeniem dla Polonii, jak najlepiej dopasowują swoje produkty do aktualnych potrzeb odbiorców. W ten sposób buduje się tu pewną namiastkę Ojczyzny, której przecież brakuje każdemu.
Tags: