Rowery dla dzieci

Dzieci kochają ruch ich nie spożytą energię trzeba jakoś wykorzystać, doskonałym sposobem na spożytkowaniem tej energii jest jazda na rowerze. Nauka jazdy na rowerze jest ważnym elementem w życiu każdego małego człowieka, wcześniej czy później każdy z nas stawał przed tym wyzwaniem.

Od jakiego wieku dzieci mogą jeździć na rowerze?


Teoretycznie im wcześniej tym lepiej - najmniejsze modele przeznaczone są dla dzieci w wieku 2 lat - oczywiście nie są to normalne rowery tylko specjalnie przystosowane dla nich modele trójkołowe lub czterokołowe. Dzieci poznają zasady działania mechanizmu roweru co przekłada się na rozwój koordynacji ruchowej dziecka oraz łatwiej im jest zdecydowanie nauczyć się jeździć na "normalnym" rowerze.

Innym modelem roweru przeznaczonym dla najmłodszych maluchów są tzw rowery biegowe - charakteryzują się one tym że nie posiadają pedałów, a jazda na nich polega na odpychaniu się nogami od podłoża. Na takich rowerkach mogą jeździć już najmłodsi a określenie wieku początkowego jest praktycznie nie możliwe ze względu na fakt zróżnicowania rozwoju dzieci w pierwszych miesiącach życia

Rowery dla dzieci przeznaczone są nie tylko dla maluchów, dzieci w różnym wieku znajdą coś dla siebie a wspólne wycieczki rowerowe stanowią frajdę nie tylko dla dzieci ale mogą być doskonałą zabawą dla całej rodziny.