Jak wybrać tornister dla pierwszoklasisty??>

Wybierając odpowiedni tornister musimy kierować się czymś więcej, niż tylko upodobania naszego dziecka. W końcu od tego, na jaki plecak się zdecydujemy zależy, czy nasz uczeń będzie chodził wyprostowany i czy nie będzie miał później problemów z kręgosłupem. Żadne inne artykuły szkolne nie są tak ważne. Oto kilka rad dotyczących tego, jak wybrać najlepszy tornister:

Dobrym pomysłem jest udanie się na zakupy tornistra wraz z dzieckiem, dzięki temu będziemy pewni, że wybierzemy najlepszy dla niego model. Sam kolor czy wzór to tak naprawdę sprawa drugorzędna, my, jako rodzice, musimy zwrócić uwagę na kilka innych ważnych detali. Na początku, musimy sprawdzić, czy tornister dobrze przylega do pleców dziecka i nigdzie wyraźnie nie odstaje. Powinien być wyposażony w poduszkę, lokującą się na wysokości odcinka lędźwiowego dziecka. Tylna ścianka tornistra powinna być sztywna, co zapobiegnie garbieniu się.
Warto zwrócić też uwagę na szelki tornistra. Dobrze, aby były dość grube, a także miękkie, dzięki czemu nie będą uciskać. Musi się je dać regulować, przy czym powinniśmy pilnować, by szelki zawsze miały tą samą długość.Nie warto kupować większych i cięższych tornistrów z myślą, że dziecko dorośnie do niego np. w przyszłym roku. Lepiej kupić mniejszy i lżejszy model, dzięki któremu kręgosłup dziecka będzie mniej obciążony i tym samym mniej narażony na skrzywienia.

Tags: