Dlaczego warto kupować dzieciom książki??>

Wśród wielu prezentów dla dzieci wciąż w Polsce kupuje się stosunkowo mało książek dla najmłodszych. Tymczasem rynek oferuje wiele przepięknie ilustrowanych bajek, opowiadań i zbiorów wierszy, które są naprawdę warte zakupu. Dlaczego właściwie warto kupować dzieciom książki?

Książki uczą i bawią

Przede wszystkim warto kupować najmłodszym książki, ponieważ stanowią one zarówno świetną rozrywkę, jak i doskonałą okazję do nauki. Książka Pinokio pokazuje najmłodszym jak ważny jest szacunek do rodziców. Pinokio książka może także nauczyć, że kłamstwo zawsze prędzej czy później wychodzi na jaw i ma swoje konsekwencje. Ale książki to także świetna zabawa. Lepiej przyzwyczajać maluchy do czytania niż oglądania filmów. Rozrywka może być równie dobra lub nawet lepsza.

Kupowanie książek rozwija dobre nawyki

Kupowanie dzieciom książek pomoże także rozwinąć u nich nawyk czytania. Dzieci, którym rodzice nie czytali we wczesnym dzieciństwie oraz te, które same nie zaczęły wcześnie czytać, mają z tym zwykle problem w szkole, kiedy trzeba przeczytać jakąś lekturę. Tymczasem wystarczy po prostu przyzwyczaić dziecko do tego, że każdego dnia siada się do czytania.

Książki rozwijają wyobraźnię

Książki rozwijają także dziecięcą wyobraźnię, dlatego lepiej wybrać książkę niż na przykład film. Wyobraźnię dziecka powinno się kształtować już od najmłodszych lat gdyż ta umiejętność jeszcze niejednokrotnie przyda się w życiu.
Tags: